У среду, 14.02.2024. године у нашој школи је реализован тематски дан "Магична моћ речи".
У оквиру тематског дана настали су бројни и лепи радови:

1-4 се упознавао са чињеницом како у говору користимо много речи страног порекла а да то не знамо! Српски језик је богат и треба да га упознајемо и негујемо. Истраживали су како реч са истим значењем може да мења облик и бирали најлепше , затим их записивали скоро наученим писаним словима...

2-1 "Делимо љубав и боје за ретке"

3-1 Лоза лепих речи

3-2 Букет лепих речи на енглеском језику

3-2 Лоза лепих речи

3-4 Дрво лепих речи

4-3 Тема је реализована на часовима ОС, српског језика и ликовне културе. На ЧОС-у кроз тему Увежбавање различитих техника учења, ученици су добили да прочитају и својим речима објасне цитате о пријатељству, породици, љубави,природи... Допуњавали су се и на крају бирали цитате који су им се највише допали и дали суд, шта им се највише допало. На часу српског језика, имали су прилику да сами смисле и запишу своје мисли о теми коју изаберу сами, да се осети лепа мисао. Читали су своје записе и разговарали о њима. За домаћи задатак су добили да запишу нове реченице на друге теме. На часу ликовне културе ученици су одабрали своје, најуспешније, реченице које су темперама исписали на лист блока. Радови су поставњени на одељењски пано.

4-4 Ученици су се осврнули на текст "Стефаново дрво" и уочили шта је то што је помогло младом Стефану да се ослбоди прстена који га је стезао око срца

Ученици првог, другог и четвртог разреда у Нештину су направили дрво лепих речи

Ученици првог, другог и четвртог разреда у Визићу су задатке из математике украсили лепим речима

5-1 Лепе речи!

5-2 у сарадњи са библиотекарком школе је настало дрво лепих речи и мудрих мисли. У оквиру предмета српски језик и књижевност, грађанско васпитање и медијска писменост ученици 5-2 су осликали учионицу тако што су представили најлепше речи српског језика. Урадили су и два плаката о значају лепих речи.
На часовима грађанског васпитања и медијске писмености су урадили обележиваче за књиге са лепим речима , пословицама и изрекама.
Обележивачи су пластифицирани и делиће их будућим првацима када посете нашу школу.

5-3 „Не бирајмо насиље као одговор на само насиље“

6-1 Дрво лепих речи на српском и енглеском језику

7-3 Дрво лепих речи

7-4 „Ко још може да ме спречи да говорим лепе речи?"

На часовима информатике и рачунарства ученици су правили постере.