Наша школа је данас, 4.јуна, потписала меморандум о сарадњи са Руском хуманитарном мисијом. Овим меморандумом приступило се реализацији увођења руског језика од школске 2021/22. године као факултативног предмета за ученике наше школе. Испред руске хуманитарне мисије меморандум је потписао регионални директор за Балкан господин Бранимир Нешић. Том приликом господин Нешић, некад и сам ђак наше школе, библиотеци је даровао вредан поклон, велики број књига на руском језику, на чему му се захваљујемо. Са почетком нове школске године ученици ће тако поред енглеског, немачког, мађарског и словачког језика имати могућност учења и петог страног језика. Овим се после скоро 30 година руски језик вратио у нашу школу, што је годинама био један од захтева родитеља ученика школе. Будући ђаци прваци који су руски језик учили у ПУ „Младост“ моћи ће да наставе са његовим учењем у нашој школи.

DualnoUpis

Baner4