Ученици 7-3 у сарадњи са родитељима и одељењским старешином Јасном Капелан, организовали су целодневну наставу у природи. Најпре су родитељи и ученици припремили роштиљ и салате и ручали, а затим организовали турнир у фудбалу након којег су ученици добили заслужене медаље и пехар, које су сами правили од рециклираног папира. Након тога је уследио турнир у одбојци после којег су такође награђени, овог пута воћним тортама од здравих намирница. После тога су приступили изради плаката на енглеском језику о заштити животне средине. Опробали су се и у стреличарству. Уз игру, песму и веселе активности дан је брзо прошао. Уживали су у свим благодетима природе и лепог времена и провели дан хранећи се здраво. Сви заједно, и ученици и родитељи и одељењски старешина, потрудили су се да на овај начин негују тимски рад, да би и на редовним часовима владала креативна атмосфера у којој се уважава мишљење других и одговорно учествује у свим активностима. За успешан разред важно је заједништво и слога свих учесника наставног процеса. На крају дана, сви су се сложили да се овакво дружење мора поновити.