У среду, 17.4.2024. године били смо домаћини састанка на коме су присуствовали чланови и координатори Ђачког парламента основних школа из нашег града као и чланови Ђачког парламента Гимназије "20. октобар".

Наш бивши ученик Давид Новаков, који је био члан Ђачког парламента у основној школи и гимназији је на почетку састанка упознао ученике са циљем рада парламента, надлежностима и задацима чланова Ђачког парламента. Такође, направио је паралелу између Ђачког парламента у основној и средњој школи.
Давид је поделио са присутнима своја искуства и активности а затим је одговарао на постављена питања.

На крају састанка сваки парламент је изнео свој план и активности, које су реализовали ове или прошле школске године.

Дружење је било корисно, инспиративно и занимљиво, а наредни састанак је планиран за мај.