Поводом обележавања Међународног дана особа са инвалидитетом Стручни тим за инклузивно образовање осмислио је активности које су се реализовале у нашој школи протекле недеље. Израђена је мини презентација која је послата учитељицама и старешинама како би се олакшале предвиђене активности. Задовољство нам је што је велики број наших колега и ученика и поред тога што се настава реализовала на даљину, учествовало у предвиђеним активностима. Ученици предметне наставе су истраживали о карактеристикама различитих врста инвалидитета и у зависности од одабране теме писали поруке подршке особама са инвалидитетом. Циљ нам је био да ученици упознају све препреке и тешкоће са којима се сусрећу особе са инвалидитетом како би им својим поступцима и разумевањем олакшали боравак у школи и подржали их да наставе даље и буду што успешнији. Пристигло је 54 презентације. Неке од њих можете пoгледати овде. Ученици млађих разреда под слоганом "Пружам ти руку подршке" писали су поруке подршке особама са инвалидитетом. Неке од њихових радова можете погледати овде. За сва одељења која су учествовала и њихове учитељице/одељењске старешине СТИО је припремио захвалнице.

Презентација1

Презентација2