у знак сећања на жртве масовног убиства у Огледној основној школи "Владислав Рибникар" у Београду, од 7. до 10. маја 2024. је  реализована Недеље сећања и заједништва.
Циљ недеље сећања и заједништва је одавање поштовања жртвама, развој вредности, вештина, знања и критичког размишљања код ученика кроз реализацију активности које су усмерене на неговање културе сећања, развој и промоцију хуманости, емпатије, толеранције...

У складу са тим у нашој школи су реализоване следеће активности:
- ОС су одржале радионице у свом одељењу ("Кад чиним добро, срећан сам", "Како ли се осећају?")
- Ученици од 1. до 4. разреда су прикупљали гардеробу за децу којој је то потребно а ученици су наше школе
- Ученици од 5. до 8. разреда су се радо одазвали акцији прикупљања воћа за кориснике Геронтолошког центра. Свака корпица је имала пригодну поруку и најлепше жеље за наше најстарије суграђане.

Кад се многе руке сложе све се може!