У уторак, 21.06.2022. године одржан је угледни час географије и енглеског језика. Час су одржале наставница географије Јована Марјанац и наставница енглеског језика Јасна Капелан у одељењу 7-3. Наставна јединица која се увежбавала и понављала на овом часу је: Уједињено Краљевство Велике Британије и Северне Ирске. Час је одржан у мултимедијалном кабинету енглеског језика. Ученици су повезивали нова знања са раније стеченим, развијајући радозналост, такмичарски дух и машту и негујући креативну и радну атмосферу на часу. Осим тога, показали су висок степен познавања географије и енглеског језика, као и осталих предмета, као што је информатика и рачунарство и развили самосталност у раду, а уједно и одговорност и компетенције неопходне за рад на часу. Овај час који је добио све похвале присутних, пример је повезаности међу предметима, а и сами ученици су томе допринели, јер су били сјајни и активни током целог часа.