У оквиру наставног предмета- природе и друшта, теме- ПРИВРЕДНЕ И НЕПРИВРЕДНЕ ДЕЛАТНОСТИ ЉУДИ, организована је посета

одељења 4-1 са учитељицом Светланом Лачански, овој компанији. Показан је и објашњен цео процес производње јабука, разног поврћа(целера и кромпира), као и рад савремених машина које се користе  за радове у воћњаку, хладњаче, радионице. Ученици су имали прилику да виде аутоматско класирање јабука, припрему за паковање и само паковање овог воћа.

Домаћини су били врло љубазни, а њихови стручњаци, технолози и економисти  су једноставним речником објашњавали сваки сегмент њихове производње. Био је то час очигледне наставе у воћњаку једне од највећих компанија на Балкану, у области производње јабука.