"Равничарско село" је део наставног плана и програма у 3. разреду. Творац и реализатор пројекта је учитељица Драгана Милановић.

Назив пројекта: Равничарско село
Трајање пројекта: 10 часова
Циљ пројекта: Разумевање карактеристика и одлика равнчарског села. Разумевање и препознавање истих на примеру равничарског села, Товаришево у садашњости и прошлости.
Међупредметне компетенције: Рад са подацима и информацијма, решавање проблема, комуникација, сарадња, компетенција за учење, дигитална компетенција, естетичка компетенција.
Ресурси: ППT, интернет, равничарско село, сеоска основна школа, вршњаци из сеоске школе, мастер историчарка Наташа Недељков, домаћинство Станојев Лазара, домаћинство Ђорђа и Живојина Панић, родитељи.

Ток реализације пројекта

1. час

Равничерко село - карактеристике, повезаност конфигурације земљишта са делатношћу људи  и изгледом насеља, сличности и разлике  равничарског села некада и сада

2. час

Припрема за ивођење посете и истраживања у равничарском селу - подела задатака, прибор и материјал, правила понашања и разгледања

- Доношење правила понашања и разгледања и правила рада у радним групама.

- Формирање радних група:

1. група Милета Протић

2. група Трактори

3. група Осветљење

4. група Алати

5. група Машине

6. група Кухиња

Доношење радних задатака за групе.

3, 4. и 5. час

Посета равничарском селу Товаришеву

Датум реализације: 18.5.2024.
Шетња и прича о Товаришеву, домаћин историчарка Наташа Недељков.

У припремљени формулар ученици уносе податке о посети равничарском селу.

У рад сваке групе укључени су и родитељи.

Групе излажу резултате свог истраживачког рада.

За ужину су припремљене лепиње, маст, со и паприка. Товаришки пекар, Мита Радојчин је припремио и традиционалне хлебове.

На дечијем игралишту ученике је деда Миленко Милованов научио заборављену игру пинцика. Девојчице су се играле ластижа.

Захвалнице су додељене ОШ “Милета Протић“, домаћинству Ђорђа и Живојина Панић, историчарки Наташи Недељков, Миленку Милованов и пекару Мити Радојчин.

7. и 8. час

Ликовни израз личног утиска ученика о равничарском селу

9. час

Дигитална обрада визуелне докуметације и резултата истраживања

10. час

Представљање резултата истраживања

Извештај о реализацији пројекта садржи и обрађене податке евалуационог листа пројекта.
Медијска покривеност пројекта: Бачка Паланка дешавање, РТВ, Недељне новине.