Поводом Европског дана језика 26. септембра, стручно веће страних језика и стручно веће технике и технологије одржали су низ креативних активности у којима су учествовали ученици 6. и 8. разреда.
Ученици шестог разреда су на часовима енглеског говорили брзалице на енглеском језику и на неком другом језику по избору, решавали укрштенице на енглеском језику и правили плакате. На часовима немачког језика ученици су правили презентације.
Ученици осмог разреда су правили презентације о најбољим и најлакшим начинима учења енглеског језика које су презентовали ученицима шестог разреда.
На часовима додатне наставе ученици су правили кратке филмове на енглеском језику.
На часовима технике и технологије ученици су правили презентације и плакате о манастирима у Србији, негујући културне вредности.
Ученици су уживали у овим активностима.