Поводом обележавања "Међународног дана слепих - Дан белог штапа", Тим за инкулизовно образовање наше школе је покренуо акцију "Гледам додиром" са циљем повећања свести код ученика наше школе о баријерама на које наилазе слепе особе и начину њиховог функционисања у свакодневном животу. У склопу акције реализоване су активности у којима су учествовали ученици и њихове одељењске старешине, стручни сарадници и библиотекарка. Израђене су тактилне ознаке које су постављене унутар школе, реализоване су игре под називом "Како ходати у мраку" и "Гледам додиром". Ученици разредне наставе су у склопу поменутих игара идентификовали дате предмете везаних очију и прелазили задату путању пратећи тактилне ознаке. Дефектолог је са ученицима реализовао радионицу на тему "Тактилне ознаке и стимулишуће окружење". Обзиром да је приступачност основни предуслов за једнако учешће и укљученост особа са инвалидитетом у друштво те да обезбеђује односно омогућава самостално и безбедније кретање, овом акцијом смо хтели да обезбедимо равноправност и једнаку укљученост као и сигурније кретање свих лица која имају сметње са видом унутар наше школе.