Родитељима и другим законским заступницима деце која су стасала за упис у први разред основне школе 2024/25. године ће за електронско заказивање термина апликација бити доступна од 20.3. до 31.5.2024. године.

Упис деце у први разред обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2024. године.

Могуће је дете уписати позивом на телефон 021/ 60-41-244 - секретар школе. Временски интервал у току дана када се родитељи могу обратити телефоном је од 9 до 14 часова.

Електронску адресу на коју се родитељи могу обратити за одговоре у вези са уписом деце у први разред је Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.s

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности.

РАДУЈЕМО СЕ ШТО ЋЕ ВАШЕ ДЕТЕ ПОСТАТИ ЂАК НАШЕ ШКОЛЕ!

Обавештавамо родитеље/законске заступнике деце која у школској 2024/25. години уписују први разред основне школе на територије општине Бачка Паланка, да ће Општина Бачка Паланка обезбедити бесплатне уџбенике за први разред.

Уџбенике ће ученици добити у школи коју упишу и за које се школа определила.

Родитељима и другим законским заступницима деце која су стасала за упис у први разред основне школе 2023/2024. године ће за електронско заказивање термина апликација бити доступна од 20.03. до 31.05.2023. године.

Упис деце у први разред обавља се у периоду од 1.04. до 31.05. 2023. године.

Могуће је дете уписати позивом на телефон 021/ 60-41-244 - секретар школе.

Електронску адресу на коју се родитељи могу обратити за одговоре у вези са уписом деце у први разред је Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

OS Vuk Karadzic Upis Prvaka Flajer

Родитељима и другим законским заступницима деце која су стасала за упис у први разред основне школе 2022/2023. године, од 01.04.2022. биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у нашу школу преко Портала еУправе ezakazivanje.euprava.gov.rs

Могуће је дете уписати позивом на телефон 021/ 60-41-244 - секретар школе.

OS Vuk Karadzic Upis Prvaka Flajer

Упис у први разред школске 2021/2022. године обавезан је за децу која до почетка школске године (до 01. септембра) навршавају најмање шест година и шест месеци а највише седам година и шест месеци живота, односно деца рођена у периоду од 01.03.2014. године до 28.02.2015. године.

За превремени упис у школу могу се пријавити деца рођена од 01.03. до 31.08.2015. године. Тестирање деце за превремени упис врши школски психолог.

Потребно је да:

-          Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

-          Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)

-          Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Код попуњавања пријаве морате одабрати округ, општину и школу за коју исказујете интересовање - у нашем случају то је Јужнобачки округ, општина Бачка Паланка и школа ОШ "Вук Караџић". Такође, неопходно је да знате ЈМБГ детета које пријављујете.

Уколико нисте у могућности да искористите ову услугу можете се јавити и школи  сваког радног дана од 8-13 часова на телефоне 021/6041-244 или 021/6042-525 или имејлом Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Додатне инфромације можете прочитати овде.

РАДУЈЕМО СЕ ШТО ЋЕ ВАШЕ ДЕТЕ ПОСТАТИ ЂАК НАШЕ ШКОЛЕ

Упис у први разред школске 2019/2020. године обавезан је за децу која до почетка школске године (до 01. септембра) навршавају најмање шест година и шест месеци  а највише седам година и шест месеци живота, односно деца рођена у периоду од 01.03.2012. године до 28.02.2013. године.

Опширније...

Упис у први разред школске 2017/2018. године обавезан је за децу која до почетка школске године (до 01. септембра) навршавају најмање шест година и шест месеци  а највише седам година и шест месеци живота, односно деца рођена у периоду од 01.03.2010. године до 28.02.2011. године.

У први разред могу се уписати и деца старија од седам и по година која због болести или неких других разлога нису раније уписана у школу.

За превремени упис у школу могу се пријавити деца рођена од 01.03. до 31.08.2011. године. Тестирање деце за превремени упис врши школски психолог.

Упис у први разред основне школе почиње од 03.04.2017. до 31.5.2017. и врши се сваког радног дана у секретаријату школе од 800 до 1500.

Документација коју родитељ предаје приликом уписа детета је следећа:

1.    извод из матичне књиге рођених за дете – фотокопија

2.    лична карта родитеља на увид

3.    потврда о здравственом прегледу детета (Потврда Дома здравља да се дете може уписати у школу)

4.   уверење о савладаном припремном предшколском програму (уверење издаје предшколска установа).

Приликом уписа детета није потребно доводити дете. Када обавите упис добићете термин испитивања зрелости детета за полазак у школу и тада је потребно доћи са дететом у заказано време. Од секретара ћете добити и упитник који је потребно да попуните и донесете га педагогу или психологу када дођете са дететом на тестирање.