Наша школа као партнерска институција учествује у Пројекту "Nature and Radioactivity - Walk, talk and learn".
Носилац Пројекта је Природно - математички факултет, Универзитета у Новом Саду а координатор доц. Јована Кнежевић Радић.
Циљ Пројекта је упознавање ученика са појмом природне радиоактивности, кроз радионице и едукативне шетње у националним парковима, резерватима природе и парковима природе при чему ће имати прилику и да се упознају са многим биљним и животињским врстама и прошире своје знање из предмета физике и биологије.
Пројекат такође има за циљ повећање интересовања ученика за природне науке, очување природе и животне средине и развијање различитих вештина као што су вештине научног истраживања и размишљања, као и социјалне и комуникационе вештине.
Нашу школу представљају наставница физике Боја Кнежевић, наставница биологије Јована Рађеновић и 20 ученика шестог разреда.

Ученици који учествују у Пројекту су:

6-1 Мирјана Лажетић, Данило Петрић, Ненад Парабуцки

6-2 Сара Лукић, Сара Јарчевић, Михаил Сапожњиков

6-3 Лука Вукелић, Лука Кезо, Хана Ћепић

6-4 Јована Вишекруна, Лазар Љубојевић, Марина Рац, Страхиња Романовић

6-5 Богдан Капелан, Василије Вукоје, Реља Пецељ, Лара Јергић

6-6 Страхиња Бјелош,  Сава Павковић, Данило Цукров

 

У реализацији пројекта учествују и представници Гимназије "Исидора Секулић"

У четвртак 20. марта 2025. године одржан је састанак на ПМФ у Новом Саду где је представљен план активности.

 

 

У четвртак, 27.3.2025. године нашу школу посетили су доктори наука са ПМФ из Новог Сада. Са ученицима шестог разреда који учествују у Пројекту реализована је радионица: "Радиоактивност у животној средини".

Ученици су обновили и проширили знања из нуклеарне физике и билогије. Упознали су феномен радиоактивности, како се од ње заштитити али и искористити је на најбољи начин. Корак у тајанствени свет атома заголицао је машту ученика и побудио жељу за истраживањем. Ученици су се упознали са физиологијом, биохемијом, екологијом гљива као и значајем гљива у детекцији радиоактивности.

mq2

Joomla Plugins

Програм интеркултуралне размене је мрежни и дугорочни пројекат који се реализује у сарадњи са Песталоци фондом.
Пројекат "Интеркултурална размена 2025." у Бачкој Паланци организује удружење "Хумана - друштво за подршку детињству и младости" у 3 фазе.

Прва фаза je реализована од јануара до марта 2025. године у Бачкој Паланци и односила се на избор кандидата, рад са одабраном децом, припрему и обуку супервизора, рад са родитељим као и рад на нивоу мреже.

Ученици су прошли припремне радионице по упутствима Песталоци фонда, осмишљавали како да представе нашу културу, обичаје и традицију нашег народа...

 

Друга фаза је реализована у Песталоци селу од 11.3. до 26.3.2025. године.  Двонедељни боравак је тако конципиран да даје снажан подстицај социјалном сазревању младих учесника.

Ученици наше школе који су учествовали у међународном Програму размене у Песталоци селу су:

Милош Ерцег
Уна Роквић
Сара Ђогатовић
Анастасија Ћировић
Мина Карановић
Марина Савић
Мила Бичански
Лана Адамовић
Лана Стојић


Прву недељу су обележиле радионице и излети. Ученици су имали прилику да упознају и виде Цирих, Сент Гален, научни центар Технорама , водопаде реке Рајне

Током друге недеље ученици су упознали културу и обичаје деце из других држава, дружили се, неговали и усвајали навике активног коришћења слободног времена и посетили Луцерн и Женеву.

Joomla Plugins

У среду, 11.12.2024. године представници едукативног каравана "Здрава храна сваког дана" су посетили нашу школу и одржали интерактивно предавање о основним принципима здраве и балансиране исхране.
Са циљем да подстакне развој позитивног става деце према здравијим изборима у исхрани, трговински ланац MAXI је у сарадњи са Министарством просвете покренуо програм „Здрава храна сваког дана“. Овај едукативни караван у континуитету обилази школе широм Србије.

Ученици су имали прилику да кроз један школски час, на њима прилагођен и занимљив начин, науче основне постулате правилне исхране и сазнају зашто је она посебно важна у њиховом узрасту. Програм, у чијем су средишту предавања струковног дијететичара - нутриционисте Иване Мишић, усмерен је на ученике четвртих разреда како би се формирање здравијих навика подстакло у раном, предпубертетском узрасту. Зато је посебан акценат стављен на тему важности свакодневног уноса воћа и поврћа, као фундаменталног дела концепта балансиране исхране који је од посебног значаја за њихов раст и развој.

Предавање је интерактивно па осим едукације, ђаци су кроз активно учешће имали прилику да добију одговоре и на све недоумице.

Joomla Plugins

Пројекат "Заједно и безбедно кроз детињство" реализују у сарадњи Министарство просвете и Министарство унутрашњих послова.
Представници ПС Бачка Паланка су са нашим ученицима одржали радионицу "Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном свету",
за пети разред 14. октобра а за осми разред 16. октобра 2024. године.

 

Joomla Plugins

Програм интеркултуралне размене је мрежни и дугорочни пројекат који се реализује у сарадњи са Песталоци фондом.
Пројекат доприноси јачању капацитета школа у сфери интеркултуралног образовања, подстиче социјални развој ученика кроз већу партиципацију у школским ваннаставним активностима, промовисању и примени демократских вредности.
Пројекат доприноси да деца и млади буду оснажени у промовисању толеранције и сензибилисани за прихватање културних разлика као позитивних вредности и сарадње међу различитим појединцима и групама.


Циљеви програма интеркултуралне размене на тему Интеркултуралне комуникације су:
- научи да знаш
- научи да будеш
- научи да радиш
- научи заједно да живиш

Практикована методологија пројекта је усмерена на:
- искуствену оријентацију
- компетентну оријентацију
- процесну оријентацију


Пројекат "Интеркултурална размена 2024." у Бачкој Паланци организује удружење "Хумана - друштво за подршку детињству и младости" у 3 етапе.


Прва фаза je реализована од новембра до марта у Бачкој Паланци и односила се на избор кандидата, рад са одабраном децом, рад са родитељим као и рад на нивоу мреже.


Друга фаза је реализована у Песталоци селу од 12.3. до 28.3.2024. године.  Двонедељни боравак је тако конципиран да даје снажан подстицај социјалном сазревању младих учесника.

Ученици наше школе који учествују у међународном Програму размене у Песталоци селу су:

Ружица Гајић

Исидора Грисингер

Исидора Јовичин

Бојана Марчета

Кристина Крстић

Невен Јован Мориц

Никола Јовкић

Милан Мокош


Трећа фаза се реализује у Бачкој Паланци и представља имплементацију.

Joomla Plugins

Ученици седмог и осмог разреда су 9. и 16. октобра 2023. године присуствовали предавању тј. социјално - едукативној активности из области асоцијалног понашања младих, ненасилне комуникације и асертивне комуникације коју су одржали представници Центра за социјални рад Општине Бачка Паланка.

Центар за социјални рад реализује пројекат "Млади и ми - против социјалне искључености". Циљ пројекта је превенција понашања младих, значај превенције и ресоцијализације асоцијалног понашања малолетника основно - школског узраста.

Пројекат је подржан од стране Покрајинског секретаријата за социјалну политику, демографију и равноправност полова.

 

Joomla Plugins

 PPS3

Plakat2

Po

 DualnoUpis

Cuvamte

 Baner4

Sl

Учимо заједно

Овде можете преузети задатке за вежбање из математике, хемије и других предмета
Ucimozajedno
Erazmus
Ecasopis
 eucenjem
 Sajtn

 bezbednost

Moja_skola.jpg

danpodan

 

Овде можете погледати распоред звоњења.