Наша школа као партнерска институција учествује у Пројекту "Nature and Radioactivity - Walk, talk and learn".
Носилац Пројекта је Природно - математички факултет, Универзитета у Новом Саду а координатор доц. Јована Кнежевић Радић.
Циљ Пројекта је упознавање ученика са појмом природне радиоактивности, кроз радионице и едукативне шетње у националним парковима, резерватима природе и парковима природе при чему ће имати прилику и да се упознају са многим биљним и животињским врстама и прошире своје знање из предмета физике и биологије.
Пројекат такође има за циљ повећање интересовања ученика за природне науке, очување природе и животне средине и развијање различитих вештина као што су вештине научног истраживања и размишљања, као и социјалне и комуникационе вештине.
Нашу школу представљају наставница физике Боја Кнежевић, наставница биологије Јована Рађеновић и 20 ученика шестог разреда.
Ученици који учествују у Пројекту су:
6-1 Мирјана Лажетић, Данило Петрић, Ненад Парабуцки
6-2 Сара Лукић, Сара Јарчевић, Михаил Сапожњиков
6-3 Лука Вукелић, Лука Кезо, Хана Ћепић
6-4 Јована Вишекруна, Лазар Љубојевић, Марина Рац, Страхиња Романовић
6-5 Богдан Капелан, Василије Вукоје, Реља Пецељ, Лара Јергић
6-6 Страхиња Бјелош, Сава Павковић, Данило Цукров
У реализацији пројекта учествују и представници Гимназије "Исидора Секулић"
У четвртак 20. марта 2025. године одржан је састанак на ПМФ у Новом Саду где је представљен план активности.
У четвртак, 27.3.2025. године нашу школу посетили су доктори наука са ПМФ из Новог Сада. Са ученицима шестог разреда који учествују у Пројекту реализована је радионица: "Радиоактивност у животној средини".
Ученици су обновили и проширили знања из нуклеарне физике и билогије. Упознали су феномен радиоактивности, како се од ње заштитити али и искористити је на најбољи начин. Корак у тајанствени свет атома заголицао је машту ученика и побудио жељу за истраживањем. Ученици су се упознали са физиологијом, биохемијом, екологијом гљива као и значајем гљива у детекцији радиоактивности.
Joomla Plugins