Од 17. до 19. маја реализована је ексурзија за ученике осмог разреда на дестинацији Тара - Мокра Гора.
Првог дана ученици су путовали долином реке Дрине и том приликом упознали природне лепоте Западне Србије. Обишли су реку Врело (Година) која је дугачка само 365м, и језеро Перућац, где су ученици уживали у природном амбијенту. Након тога организована је посета манастиру Рача, где су ученици имали прилику да се упознају са културно-историјским значајем манастира и његовом улогом у очувању српске традиције.
Другог дана реализована је вожња „Шарганском осмицом“, током које су ученици имали прилику да виде јединствену жележничку трасу и природне пределе Мокре Горе. Након вожње организована је посета етно селу- Дрвенграду.
Трећег дана ученици су посетили Овчар Бању, где су обишли Природњачки центар и упознали се са биљним и животињским светом овог подручја. Такође је реализована посета манастиру Ваведење, током које су ученици проширили своја знања из области историје, културе и верске традиције.
Слободно време користили су за шетње у Националном парку Тара, где су и били стационирани.
Екскурзија је успешно реализована, а ученици су кроз дружења, путовања и обилазак значајних локалитета стекли нова знања и искуства.
Joomla Plugins






































































































