Психолошкиња Оливера Михић која већ дуги низ година ради у карловачкој основној школи, а стицањем околности имала је прилику да ради са децом из Дечјег села, која су из напуштених породица, породица у којима се дешавало насиље, понека и злостављана, већина занемаривана, па је презентовала на примерима из праксе како решава и ради са децом која имају поремећај у понашању и децом са посебним потребама. Приказала је писани материјал који је осмислила у раду са том децом, формуларе које користи у раду са родитељима, методе које су имале ефекта у асоцијалном понашању, агресивном и несарадљивом. Она ту децу прати кроз цео процес школовања и када оду из основне школе и пружа им помоћ и подршку, када треба.