Ученици наше школе су, и овог пролећа, посетили Фабрику воде у нашем граду.

Посету су организовале наставнице хемије за ученике који су похађали часове додатне наставе. Нашли су се заједно седмаци и осмаци и верујемо да им је било занимљиво. Научили су много: како наша вода потиче из правих артешких бунара, са дубине од 120 до 250 метара, где је заштићена од спољних загађивача, да је здрава и безбедна за пиће без икаквог хемијског третмана. Видели су како се вода проветрава и како се, у базенима са колонијама бактерија на кварцном песку, уклања евентуално присутно гвожђе. Хлорише се тек колико мора јер то закон налаже. Посетили су хемијску и микробиолошку лабораторију где су присуствовали извођењу хемијских анализа од стране главног лаборанта.

Сазнали су довољно о квалитету наше воде и постали бар мало свеснији чињенице да је морамо штедети и чувати као највеће благо, за нас и будуће генерације. Захваљујемо се нашим домаћинима, биологу Оливери Анђелић и технологу Слађани Драгумило, што су нас љубазно дочекале и све показале. Наравно, већ смо се најавили за следећу годину са новом генерацијом ђака.

Baner4

Moja skola