16. 03. 2013. год. одржано је осмо финале информатичког такмичења за основце "Програмер јуниор", које организују Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија.

Након интернет гласања на финале је позвано 26 такмичара, који су данас бранили своје радове пред Комисијом Рачунарске гимназије. Овогодишњи финалисти послали су изузетне радове, па је Комисија имала тежак задатак да изабере најбоље.

Победници такмичења "Програмер јуниор 2013" су:

1. место - Марко Шушњар, ОШ при Математичкој гимназији, Београд - награда: netbook,
2. место - Александар Шесто, ОШ "Велимир Маркићевић", Мајданпек - награда: таблет,
3. место - Петар Томић, ОШ "Вук Караџић", Бачка Паланка - награда: екстерни хард диск, ментор Тијана Тешан, наставник информатике и рачунарства

Сви учесници су на поклон добили књигу спонзора такмичења компаније CET Computer Equipment and Trade и издавачке куће Порталибрис. Посебно су награђене школе са највећим бројем пријављених ученика на овом такмичењу.