Обележили смо школску славу Светог Саву.

Светосавски кум је породица Сабљић.

Освећење славског колача и жита извршио је протојереј Предраг Милутин уз пратњу хора наше школе, под вођством наставнице музичке културе Горјане Стојић.

Светосавско дете ове школске године је Дана Манојловић, ученица 8-1.

По речима Даниних другара из одељења који су је предложили за ову награду, Дана осим изузетног академског успеха, који остварује свакодневним марљивим радом у истој мери је посвећена и ваншколским активностима. Свира клавир, члан је Абрашевића и игра одбојку. Дана није заинтересована за учешће на такмичењима, јер не осећа потребу за надметањем. Скромна је и не жели да се намеће као узор. Ауторитет у одељењу стекла је јасним ставовима које има према животу, доследношћу у односу према вршњацима и запосленима, одмереним понашањем и поштовањем правила школског живота. Насмејана је и пријатна у комуникацији, пажљива је и према блиским пријатељима и према онима које је тек упознала. Има развијену емпатију, организује различите акције како би помогла свима којима је то потребно. Није свадљива, сугестију не доживљава као критику, него као добронамеран савет. Опходи се љубазно уважавајући туђа осећања. Није склона одустајању, упорна је у остварењу својих циљева.

Енергична је, весела и радује се животу!

Светосавска академија је отворена химном.

Ходећи путевима Светосавља, ученици наше школе су са својим наставницама веронауке Слађаном Абаџић и Маријом Лаћарак Мучибабић припремили пројекат "Стазама Немањића" у сарадњи са музичком секцијом коју води наставница Горјана Стојић. У оквиру пројекта изведене су песме "Расти, расти мој зелени боре" и "Дело Светог Саве"

Бити и остати на Светосавском путу је велика част, али још већа одговорност за свако ново покољење. На нама је наставити, очувати и надоградити оно што нам је предато - вековно наслеђе Немањића и дело Светог Саве.

Школска слава Свети Сава обележена је у издвојеним одељењима у Нештину и Визићу.

Светосавски кумови у Нештину су породица Воларев, а у Визићу породица Арбутовић.

Нештин

Визић

Поводом школске славе организован је ликовни и литерарни конкурс.

Победници литерарног конкурса

Разредна настава