Наша школа је током прошле недеље обележила Дан школе који се прославља на Митровдан 8. новембра. Ове године због епидемије Ковида изостала је традиционална свечана академија. Уместо ње ученици и наставници су организовали низ активности на тему „Наша школа у прошлости“ чиме је покренут трогодишњи пројекат са циљем да се рад школе прикаже кроз богату историју, затим њену садашњост, али и будућност.

Активи наставника разредне наставе и српског језика организовали су литерарни конкурс у коме су учествовали ученици од II до VIII разреда. Ученици VII и VIII разреда имали су прилику да провере своје знање такмичећи се у квизовима опште културе и историје српског језика. Актив наставника ликовне културе је организовао ликовни конкурс, а најбољи радови су изложени у холу школе. Актив наставника историје је имао задатак да пронађе податке из прошлости рада наше школе, док је наставница ликовне културе Милица Родић израдила плакат са фотографијама старих сведочанства и таблона генерација које су били ђаци током прве половине XX века. Наставница технике и технологије Верица Петровић израдила је макету старе зграде школе која је срушена 1979. године да би се подигла нова школа, док је наставница музичке културе Горјана Стојић сачинила причу о настанку школске химне.

ЛИТЕРАРНИ  КОНКУРС

Разредна настава:

I МЕСТО - Ленка Косовац   IV3

II МЕСТО - Хелена Видовић II5

III МЕСТО - Лука Шолаја  III1

Предметна настава:

I МЕСТО - Марко Сегеди  VIII2

II МЕСТО - Момчило Стојаковић VII2, Богдан Колунџија VIII5,

III МЕСТО - Александа Микић VII4, Јован Урошевић V4

ЛИКОВНИ  КОНКУРС

Разредна настава:

I МЕСТО- Никола Грбић   III1