Наша школа је у недељи од 7. до 10. новембра низом активности обележила Дан школе који се прославља на Митровдан 8. новембра са темом "Наша школа у будућности".

Квиз "Брајево писмо", који су организовале наставница музичке културе Горјана Стојић и дефектолога Мионе Поповић - Ковачевић.

Трибина "Медијска писменост" је одржана за ученике петог и шестог разреда који ове школске године похађају медијску писменост као слободну наставну активност.

Гости трибине су били врсни новинари, госпође Весна Аугустинов и Рада Милишић.

Кроз садржајно предавање, разговор и причу са гошћама, ученици су имали прилику да схвате и разумеју шта значи имати критички одност према информацијама које се пласирају у медијима. Гошће су говориле и о лепотама и изазовима новинарства, али и тешкоћама и напорима професије. Трибину је организовао актив наставника српског језика.

Израду, презентацију и изложбу ученичких радова "Моја школа у будућности" је организовао актив наставника математике.

Изложбу награђених радова "Моја школа у будућности" на енглеском језику је организовала наставница Јасна Капелан.

Литерарни конкурс

Ликовни конкурс

Пано ОШ "Вук Караџић" - амбиције у будућности је израдила наставница ликовне културе Милица Родић.

Временске капсуле

У недељама које су претходиле Дану школе ученици седмих разреда су уз помоћ наставника историје Адамов Душана осмислили израду временске капсуле која ће  бити прво изложена у холу школе, а након тога закопана на предвиђено место у дворишту школе.

То је био заједнички пројекат актива наставника историје, ликовне културе, технике и технологије, енглеског језика, хемије и биологије.

Група ученика 7-2 радила је на снимању и едитовању филма у коме је приказан школски простор.
Ученици ће израдити мапу која ће бити смештена у архиви школе.

Временске капсуле су положене у двориште школе, а ученици су направили мапу за будуће генерације.

Актив наставника хемије и физике је организовао научни час "Прича о стаклу"

То је прича о фасцинантном материјалу који нас вековима задивљује и има суштинску улогу у нашој историји, уметности и културном наслеђу.

Квиз "Општа култура" и "Историја српског језика" су реализовали активи наставника српског језика и информатике и рачунарства.

Резултати квиза "Општа култура"

1. место, ученици 7-3 Урош Драгичевић, Дуња Липтак, Милица Ружић

2. место, ученици 7-5 Марина Копривица, Милош Галић, Николина Станишић

3. место, ученици 7-1 Селена Вучинић, Јелена Мичић, Милица Радаковић

Резултати квиза "Историја српског језика"

1. место, ученици 8-1 Вишња Вишекруна, Матеја Новаков

2. место, ученици 8-6 Милица Мишков, Нађа Велемир, Огњен Вујичић

3. место, ученици 8-2 Катарина Бороцки, Емилија Милић, Мина Кљајић, Немања Золарек

Одбојкашку утакмицу између школских екипа дечака и девојчица је организовао актив наставника физичког и здравственог васпитања.

Замену улога ученик - наставник је организовао Ђачки парламент.

Ученици се посебно радују дану када мењају улоге са наставницима.

Стрипове "Наша школа у будућности" и 3D моделе школе у будућности су израдили ученици на часовима информатике и рачунарства су пројектовани у холу школе.

Представу "Борба за медијску писменост" приредила је наставница српског језика и књижевности Николина Ерцег са ученицима.

Представа "Цврчак и мрав" је организована за ученике разредне наставе.

На свечаности одржаној у библиотеци наше школе у заслужену пензију испраћено је шесторо наших запослених, уручене су награде наставницима који су припремали ученике који су освојили дипломе на Окружним и Републичким такмичењима. Такође, директорица је уручила захвалнице компанијама и појединцима који су помогли рад наше школе.