Угледни час из слободне наставне активности предузетништва је реализован 23.3.2023. са ученицима 8-6  и делом ученика из 8-4 одељења.

Тема је занимљива и актуелна "Покретање стартап предузећа".

Испуњен је циљ часа и ученици су оспособљени за предузетничку иницијативу.

Ученици су кроз три примера израде бизнис плана и оснивања различитих предузећа објаснили суштину промотивних активности, зашто се каже да је маркетинг срце сваког бизниса и указали шта је основни задатак предузетника.

Ученици су показали способност логичког закључивања, концентарцију, способност за упоран и предан рад, поступност и систематичност у знању.

У припреми часа су учествовали наставник Зоран Шиник и школски дефектолог Миона Поповић Ковачевић.

Ученик Јован Градина је представио и демонстрирао израду "Божићног јежића". Кроз дијалог са дефектологом је објаснио како је добио идеју, који му је циљ, на који начин израђује и продаје Божићне јежиће...

На крају часа сви присутни су се сложили да "Бити предузетник није лако, те не може бити свако"!