8. АПРИЛ, СВЕТСКИ ДАН РОМA

У ОШ „Вук Караџић“ у Бачкој Паланци 12. априла обележен је Светки дан Рома. Од 1. до 30. марта био је отворен ликовни конкурс у оквиру школе, на теме „ Мој друг Ром“ и „Моме другу Рому“. Награђено је 5 радова. Ученици су почели приредбу са ромском химном „Ђелем, ђелем“, приказана је презентација „Светски познати Роми“, историја Рома и традиционални плес. Ученици су од локалне самоуправе кроз локални акциони план за Роме, добили поклон пакете школског прибора.

Организатор је била педагошка асистентиња Ксенија Коломпар у сарадњи са руководством школе, директорком Сањом Ралић и замеником директора Миланом Бељански, са наставницама српског језика Мариолом Давидовић и Љиљаном Милошев, музичке културе Горјаном Стојић, наставником ликовне културе Златком Тешан и библиотекарком Снежаном Оклобџија, као и осталим члановима из колектива школе.