У оквиру акције „Читајмо гласно“ Друштво школских библиотекара Србије шести пут је органозовало заједничко гласно читање књижевних дела по избору. Поводом националног Дана књиге, акција је спроведена 28. фебруара 2023. године у 11:55, као симболично упозорење да је крајње време да се више посветимо читању књига. Ученици 1-2 одељења, њихова учитељица Татјана Косовац и библиотекарка наше школе Весна Војводић Сантрач, наглас су читали песме за децу Јована Јовановића Змаја. Поносни што су савладали вештину читања, ђаци прваци читали су омиљене песме уз које су, као још сасвим мали, правили своје прве покрете и изговарали прве речи. Имали су прилику и да чују од библиотекарке занимљиве детаље из Змајевог живота и да се упознају са његовим стваралаштвом, о којем ће и касније у школи говорити. Овај сусрет је завршен певањем најлепших Змајевих песма „Ђиха, Ђиха...“, „Тијо ноћи“, „Лептирићу шаренићу“ и многих других, а сви присутни су били весели и распевани.