Такмичење "Дабар" у школској 2015/16. године реализоваће се у следећим категоријама:

ученици основне школе узраста 1. до 2. разреда;

ученици основне школе узраста 3. до 4. разреда;
ученици основне школе узраста 5. до 6. разреда сврстани у категорију „Дабарчић“;
ученици основне школе узраста 7. до 8. разреда сврстани у категорију „Млади Дабар“;
ученици средње школе узраста 1. i 2. разреда сврстани у категорију „Дабар“;
ученици средње школе узраста3. i 4. разреда сврстани у категорију „Старији Дабар“.

Ученици од 1. до. 4. разреда основне школе учествују само на школском такмичењу.

Школско такмичење за ученике од 6. разреда основне школ до 4. године средње школе одржаће се од 16. до 20. новембра 2015. год. а школско такмичење за ученике од 1. до 4. разреда основне школе одржаће се од 23. до 27. новембра 2015. године.

Најбољи такмичари на школском такмичењу пласираће се на државнин ниво такмичења. Такмичење се реализује online путем Интернета. Такмичење траје 45 минута.