logo

Од школске 2014/2015. године у нашој школи функционише Тим за вршњачку медијацију.

Ученици шестог, седмог и осмог разреда прошли су обуку за вршњачке медијаторе на којима су стекли вештине активног слушања, ненасилне комуникације и медијације.

ШТА ЈЕ ТО МЕДИЈАЦИЈА?

Укратко, медијација је поступак у коме трећа, неутрална страна помаже особама у сукобу да реше неки проблем на обострано прихватљив и задовољавајући начин.

Циљ медијације је да се сукобу приђе на конструктиван начин, да се стране у сукобу чују и разумеју, разреше сукоб и да дођу до заједничког решења око кога постоји сагласност страна у сукобу и на обострано задовољство.

КАКО ФУНКЦИОНИШЕ МЕДИЈАЦИЈА У НАШОЈ ШКОЛИ?

Када се ученици сукобе, наставници позивају дежурне медијаторе, који са сукобљеним странама обављају медијацију у Кутку за медијаторе.

Опширније...