Крајем новембра 2019. године завршени су радови на санацији крова фискултурне сале који су започети у јулу 2019. године. Средства за санацију су одобрена од стране Покрајиснког секретаријата за спорт и омладину након пријаве школе на расписан конкурс.

Значај реализације пројекта се огледа у његовој одрживости и финансијској оправданости јер доприноси решавању дугогодишњег проблема који је проузроковао унутрашња оштећења у школској згради.

Радови који су релизовани:
Уклањање постојеће изолације и слојева крова и израда и монтажа слојева на равном крову,демонтажа постојећег црепа, демонтажа постојећег лименог опшава на слемену и код стрехе, и олучних хоризонтала на обе стране објекта, као и олучних вертикала ради постављања нових, замена постојеће кровне конструкције у виду подужних и попречних летви постављених на конструкцију крова и замена хидроизолације постављене на АБ плочу, постављање нових лимених опшива на слеме и код стрехе објекат на обае стране крова,постављање нових хоризонталних и вертикалних олука, монтажа црепа и замена оштећених комада црепом истог типа, замена громобранске траке.

Проекат је одржив дужи низ година јер  се санацијом крова значајно смањила могућност поновног прокишњавања. На тај начин обезбеђена је, пре свега, безбедност ученика и запослених и допринело  се боравку у здравијем окружењу јер је  омогућена и санација унутрашњости школске зграде и уклањања влаге из просторија у којима бораве. Поред тога, неће бити  потреба периодичног обнављања хидроизолације равних кровова и санације оштећених плафона и подова и тако ће се уштедети значајна средства у наредном периоду.