Упис у први разред школске 2020/2021. године обавезан је за децу која до почетка школске године (до 01. септембра) навршавају најмање шест година и шест месеци а највише седам година и шест месеци живота, односно деца рођена у периоду од 01.03.2013. године до 28.02.2014. године.

У први разред могу се уписати и деца старија од седам и по година која због болести или неких других разлога нису раније уписана у школу, на основу претходне провере знања.

За превремени упис у школу могу се пријавити деца рођена од 01.03. до 31.08.2014. године. Тестирање деце за превремени упис врши школски психолог.

Због актуелне ситуације и проглашеног ванредног стања, ове школске године упис ће почети касније.

Родитељи и други законски заступници који желе да упишу дете у нашу школу, од 1.4.2020. године могу да искористе нову услугу "Исказивање интересовања за упис у основну школу" на порталу е-Управа којој можете приступити на овом линку https://euprava.gov.rs/usluge/5569.

Да бисте користили ову услугу морате имати отворен налог за приступање е-управи.  Како се отвара налог можете погледати у овом упутству.

Упутство за приступање овој услузи можете прочитати овде.

Попуњавањем ове пријаве родитељ само исказује интересовање за упис у школу, док ће се сам упис обавити након завршетка ванредног стања.

По дефинисању датума уписа у основну школу, на порталу е-Управа биће доступна услуга заказивања термина за упис и тестирање.

Код попуњавања пријаве морате одабрати округ, општину и школу за коју исказујете интересовање - у нашем случају то је Јужнобачки округ, општина Бачка Паланка и школа ОШ "Вук Караџић". Такође, неопходно је да знате ЈМБГ детета које пријављујете.

Уколико нисте у могућности да искористите ову услугу можете се јавити и школи  сваког радног дана од 8-12 часова телефоном 021/6041-244 или имејлом Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

РАДУЈЕМО СЕ ШТО ЋЕ ВАШЕ ДЕТЕ ПОСТАТИ ЂАК НАШЕ ШКОЛЕ